Projekt „Laagrivahetused 2023 soodustusega Tallinna lastele“

Kokku osales Pivarootsi- ja Remniku laagrikeskuste programmides soodustusega Eesti rahvastikuregistri andmetel Tallinna 639 last/ noort vanuses 7-16 .

Remniku laagriprogrammide teema oli 2023. aastal „Sõpruse suvi“. Meie taotluseks oli, et heades ja toetavates sõprussuhetega laagrikeskkonnas õpime üksteisega paremini arvestama, mis kõikidele on väga suure väärtusega. Tagasiside ka selgus, et see ka igati õnnestus. Toetus eraldati Tallinna Haridusamet kaudu laagriteenuse osutamiseks Eesti rahvastikuregistri andmetel Tallinna 500 lapsele vanuses 7-14 . Lapsed osalesid Remniku Noortelaagri seitsmes laagrivahetustes perioodil juuni- august 2023.

Pivarootsis korraldatud laagriprogrammide eesmärgiks oli pakkuda ja võimaldada neljas laagrivahetuses 130 noorele vanuses 7-19-eluaastat, kes on märkinud elukohaks rahavastikuregistri järgi Tallinn, osavõttu linnavälistes laagriprogrammides Pivarootsi noortelaagris.

Osaline laagritoetus Tallinna linna lastele ja noortele andis võimaluse oma suvepuhkus veeta linnavälises noortelaagris. Eemal linnakärast, looduskeskkonnas, erinevates laagriprogrammides: huvilaager; pühad ja kombed, rahvakalendri tähtpäevade laager; kunstilaager; leinatoetuslaager jne